به سایت گروه گردشگری و مهاجرتی سیمرغ خوش آمدید.

faarenfrderuestr

کالایی در سبد نیست

دریافت اقامت ترکیه با خرید ملک

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه

اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه

برای خرید ملک در ترکیه و اخذ اقامت کشور ترکیه با ما تماس بگیرید

 

اخذ اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه و دریافت پاسپورت

این مطلب با به روز ترین و صحیح ترین اطلاعات مطابق با قوانین ترکیه سال 2021 توسط گروه تولید محتوای گلدن کی گردآوری شده است تا بتوانیم جدید ترین اطلاعات در خصوص اخذ اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه را به شما ارائه دهیم.

چرا اقامت ترکیه؟ در پاسخ به این سوال باید بگیم که چرا اقامت ترکیه نه؟؟ کشوری که از نظر مجامع بین المللی دارای اهمیت فراوان بوده و قطعا با داشتن اقامت و همچنین شهروندی این کشور تغییر قابل ملاحظه ای در شرایط خود و ارزش حرفتان در کشور های مهم اروپایی و آمریکایی را مشاهده خواهید کرد.

در قانون جدید ترکیه برای کسانی که خواهان اقامت از طریق سرمایه گذاری و خرید خانه هستند نسبت به قوانین قبل آسان تر شده است و ارزش ملک از یک میلیون دلار به ۲۵۰ هزار دلار کاهش یافته است. خرید ملک یا زمین در ترکیه قوانین مخصوص به خود را دارد، به عنوان مثال از جمله شرایطی که برای خرید ملک در ترکیه ذکر شده این است که معمولا دولت ترکیه به کشور هایی اجازه خرید املاک در کشورش را می دهد که مجاز به خرید ملک در کشور آن ها نیز باشد. کشور هایی مانند آمریکا، کانادا، تمامی کشور های عضو اتحادیه اروپا و همچنین شهروندان ایرانی قادر به خرید املاک در ترکیه هستند.

شما  بعد از خرید ملک و پس از تکمیل مدارک ذیل با مراجعه به اداره ثبت اسناد رسمی کشور ترکیه (نوتر) ملک معامله شده و فرآیند انتقال کامل می شود. در ادامه متقاضی می بایست به اداره مهاجرت کشور ترکیه مراجعه نموده نوبت دریافت نماید و پس از حضور در این اداره به سوالات مصاحبه پاسخ دهد. بعد از گذشت یک ماه کارت اقامت دائم کشور ترکیه برای فرد ارسال خواهد شد. تنها محدودیتی که در اینجا وجود دارد این است که ملک خریداری شده را باید تا 3 سال نگه داشت.

در صورتی که ملکی به ارزش کمتر از 250 هزار دلار خریداری بفرمایید، پس از اقدام به انجام تمام مراحل ذکر شده در بالا، شما اقامت یکساله ای دریافت خواهید کرد که باید هر سال آن را تمدید کنید و بعد از گذشت ۵ سال بدون شرط می توانید پاسپورت ترکیه یا شهروندی ترکیه را دریافت کنید. البته این موضوع مربوط به قبل از سال 2020 می شود، مطابق با قوانین جدید شما دیگر نمی توانید اقامت یکساله یا موقتتان را تمدید کنید و بایستی از راه های دیگر برای دریافت اقامت ترکیه اقدام کنید.

شرایط اقامت ترکیه از طریق خرید ملک
اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه

کشور ترکیه

به دلیل نزدیکی فرهنگی ایران و ترکیه و شباهت‌ های اقلیمی این دو کشور، می ‌توان گفت که بازار بین ‌المللی و فعال ترکیه، سکونت، تحصیل و کار، این کشور را به گزینه ‌ای منطقی و مناسب برای بسیاری از ایرانیان تبدیل کرده است.

ترکیه کشوری است که در همسایگی ما قرار دارد و سال هاست که به عنوان یکی از مقاصد گردشگری مورد علاقه توریست های ایرانی به حساب می آید. هر سال توریست های بسیار زیادی به شهرهای توریستی ترکیه سفر می کنند و از گذراندن تعطیلات خود لذت می برند. استانبول، آنتالیا، آلانیا، ازمیر و….مناطقی هستند که هر ساله پذیرای گردشگران از اقصی نقاط جهان می باشند.

همانطور که احتمالا می دانید بخشی از ترکیه در آسیا و بخشی در اروپا قرار دارد و طبیعتا به دلیل شرایط زندگی، به خصوص شرایط اقتصادی که دارد بسیاری از افراد علاقه مند به مهاجرت را به سمت خود جذب می کند. البته پنهان از نظر نیست تعداد افرادی که به این کشور سرسبز و زیبا مهاجرت کرده اند و کاملا از شرایط زندگی شان رضایت دارند.

پادکست اقامت ترکیه با خرید خانه

در پادکست زیر می توانید بخشی از توضیحات در رابطه با اخذ اقامت ترکیه باخرید ملک در ترکیه را بشنوید:

 
ترکیه
کشور ترکیه

قوانین اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید خانه

مطابق با به روز ترین قوانین ترکیه در رابطه با اخذ اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه، شما با خرید ملکی (خانه، آپارتمان، زمین و …) به ارزش حداقل 250 هزار دلار آمریکا می توانید جهت دریافت شهروندی و تابعیت ترکیه درخواست دهید.

به این صورت نیست که ملکی را خریداری بفرمایید، شهروندی ترکیه را دریافت کنید و سپس برای فروش ملکتان در ترکیه اقدام کنید. برای اینکه بتوانید این تابعیت را حفظ کنید باید تا 3 سال ملکی که خرید کرده اید را نگه دارید. پس از اخذ تابعیت، می توایند برای دریافت پاسپورت ترکیه اقدام کنید که در حدو 65 تا 80 روز زمان می برد.

چنانچه 250 هزار دلار ندارید، نگران نباشید با 60 هزار دلار هم می توانید اقامت توریستی ترکیه را دریافت کنید، که می توانید آن را تا 10 سال تمدید کنید. نکته ای که وجود دارد نمی توانید با این اقامت کار کنید، زیرا مجوز کار بهتان تعلق نمی گیرد. از دیگر قوانین مربوط به اخذ اقامت از طریق خرید خانه در ترکیه می توان به این مورد اشاره کرد که با مجوز تحصیلی هر چند سال هم که در ترکیه حضور داشته باشید جز سال های اقامتی تان برای اخذ اقامت دائم ترکیه محسوب نمی شود.

شرایط جدید اقامت کشور ترکیه در سال 2021

شرایط جدید اقامت ترکیه شامل اقامت توریستی یا همان یکساله می شود که مطابق با آن نمی توان پس از یکسال اقامت در ترکیه آن را تمدید کرد. پس افرادی که دارای اقامت توریستی ترکیه هستند و در حال زندگی در این کشور هستند چه باید بکنند؟ دو راه پیش روی این افراد است:

 • از راه های دیگر مانند تحصیل، کار کردن و یا سرمایه گذاری اقدام به دریافت مجوز اقامت کنید.
 • خاک ترکیه را به مدت یکسال ترک کنید و پس از این مدت مجددا برای دریافت اقامت توریستی اقامت کنید.

مطابق با شرایط قدیمی اقامت ترکیه شما می توانستید پس از 5 سال نوع مجوزتان را به دائم تغییر دهید، اما مشخصه که موقتا اینکار امکان پذیر نیست تا زمانی که قوانین جدیدی وضع شوند. از جمله دلایلی که می توان برای تغییر قوانین دریافت اقامت ترکیه ذکر کرد شیوع ویروس کووید-19 و افزایش تقاضای اتباع خارجی به خصوص ایرانیان عزیز به خرید ملک در این کشور است.

اقامت از طریق خرید خانه
قوانین اخذ اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه

سرمایه گذاری در ترکیه

در سال های اخیر اقتصاد رو به رشد ترکیه موجب شده است تا گردشگران خارجی علاوه بر اقامت توریستی در این کشور، نسبت به سرمایه گذاری در ترکیه، اقامت از طریق خرید خانه در ترکیه و سرمایه گذاری در بخش املاک و گردشگری و ساخت و ساز نیز اقدام کنند. هتل های متعددی در پی سرمایه گذاری خارجیان در اقصی نقاط ترکیه ساخته شده و همچنین مجتمع های مسکونی متعدد و بسیار لوکسی احداث شده و جمعیت خارجی بسیاری در سال های اخیر از طریق اجاره و خرید آپارتمان در ترکیه نسبت به اخذ اقامت این کشور اقدام کرده اند و در ترکیه زندگی می کنند.

راه برای سرمایه گذاری اتباع خارجی در ترکیه بسیار هموار و باز است. دولت ترکیه با ارائه انواع مختلف موقعیت ها برای سرمایه گذاری هم به اقتصاد کشورش کمک به سزایی کرده و هم شرایط زندگی را برای بسیاری از افراد مناسب کرده است. شما می توانید هم از طریق ثبت شرکت در ترکیه، خرید خانه و ملک و هم خرید واحد های تجاری در برج های شکیل و مشهور این کشور، به سرمایه گذاری بپردازید. مطمئن ترین راه برای سرمایه گذاری، خرید ملک و خرید خانه در ترکیه است.

سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک در ترکیه

قیمت زمین و ملک در ترکیه در قیاس با وضعیت تورم و قیمت املاک در ایران از وضعیت بهتری برخوردار بوده و مناسب‌ تر است. با توجه به استقبال روزافزون گردشگران و دانشجویان بین‌ المللی برای حضور در ترکیه، بدون شک در کنار هتل‌ های این کشور، آپارتمان‌ ها و خانه ‌های خریداری ‌شده توسط سرمایه‌ گذاران ایرانی، گزینه خوبی برای اجاره و کسب درآمد مناسب از این طریق خواهد بود. حتی در حال حاضر برخی از ملک ‌ها در ترکیه با گارانتی اجاره به فروش می‌رسند.

استاندارد های سرمایه گذاری در کشور ترکیه

با تمام رشد و صعودی که در اقتصاد ترکیه مشاهده می کنیم اما این کشور هم مانند هر کشور دیگری دارای استاندارد هایی در امور سرمایه گذاری اش است و آمار و ارقامی را در رابطه با هر یک از شاخص هایش منتشر می کند.

در سال 2019، کشور ترکیه به عنوان دومین کشور سرمایه گذار خارجی معرفی شد. اولین و بزرگترین سرمایه گذار خارجی در ترکیه کشور هلند است و جایگاه دوم سرماهی گذاری در این کشور در اختیار آمریکا است. با توجه به درگیری هایی که اخیرا در ترکیه در حال وقوع هستند، سرمایه گذاری در این کشور اندکی با رکود مواجه شد.

نمودار کنترل فساد و نرخ مصادره اموال
نمودار استاندارد های سرمایه گذاری ترکیه

استاندارد های سرمایه گذاری شامل نرخ مصادره اموال، کیفیت نظارتی و کنترل فساد می شوند که در زیر به آن ها اشاره کرده ایم:

 • نرخ مصادره امول ترکیه
  در رابطه با این نرخ عدد یا دسته ای از 1 تا 7 ذکر می شود. عدد 1 متعلق به امن ترین کشور برای سرمایه گذری و عدد 7 متعلق به پر خطر ترین کشور هاست. ترکیه در دسته 5م قرار دارد، بدین معنا که چنانجه شرایط بحرانی پدید آیند، دولت آمریکا ممکن است روی به سلب مالکیت و مصادره اموال سرمایه گذاران خارجی بیاورد.
 • کیفیت نظارتی ترکیه
  شاخص این استاندارد عددی ما بین منفی 2.5 تا مثبت 2.5 است. استاندارد کیفیت نظارتی به سیاست های اجرایی مربوط می شود. ترکیه در این استاندارد رقم 0.04 را به خود اختصاص داده است.
 • کنترل فساد ترکیه
  شاخص این استاندارد نیز مشابه با استاندارد کیفیت نظارتی است. رقمی که در کنترل فساد سرمایه گذاری در ترکیه مشخص شده است منفی 0.19 است.
نمای کشور ترکیه
اقامت در کشور ترکیه

دریافت پاسپورت و ویزای ترکیهپاسپورت ترکیه

محدودیت های خرید ملک در ترکیه

بسیاری از سرمایه گذاران به دلیل عوامل مختلفی از جمله تفاوت چشمگیر در رتبه گذرنامه کشورها از نظر توانایی دادن به صاحبشان برای جابجایی، درصدد گسترش زمینه های سرمایه گذاری خود در کشورهای مختلف هستند. شهروندان بسیاری از کشورها ملزم به دریافت گذرنامه اضافی برای افزایش فرصت های خود و گسترش گزینه هایشان با به دست آوردن تابعیتی غیر از تابعیت اصلی هستند. از جمله راهکارهایی که برای دریافت اقامت و تابعیت کشور ترکیه وجود دارد، خرید خانه و آپارتمان است.

برخی از کشور ها برای خرید املاک و مستغلات در ترکیه با محدودیت هایی مواجه هستند که از میان آن ها می توان به محدودیت کشور ایران در خرید زمین در روستا ها و مناطق نظامی ترکیه اشاره کرد.

همچنین شخصی حقوقی که قصد خرید زمین در این کشور را دارد، چنانچه زمین عاری از هر گونه سازه ای باشد باید تا حداکثر 2 سال اقدام به ساخت پروژه ای که با آن بتواند تابعیت و اقامت ترکیه را دریافت کند، شروع کند. اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه آسان ترین روش و با کمترین محدودیت ها است.

 اقامت ترکیه بدون دریافت شهروندی

اقامت دائم ترکیه با خرید ملک کمتر از ۲۵۰ هزار دلار هم ممکن است، اما اگر ملک شما کمتر از ۲۵۰ هزار دلار ارزش گذاری شود شما تنها بعد از گذشت ۵ سال می توانید اقامت دائم ترکیه را بگیرید ولی امکان دریافت پاسپورت ترکیه یا شهروندی برای شما وجود ندارد. قبلا میزان ارزش ملک بالا بود (یک میلیون دلار) و  مدت زمان دریافت حق شهروندی کم (۳ ساله) بود که الان این قضیه برعکس شده است. متاسفانه در سال های گذشته تفسیر غلط این قانون باعث کلاهبرداری ها و زیان های مالی گسترده ای برای ایرانیان گردیده است.

ملک و آپارتمان در ترکیه
املاک ترکیه

اخذ شهروندی ترکیه با خرید ملک

ممکن است برایتان عجیب به نظر برسد، اما اقامت دائم ترکیه با شهروندی این کشور فرق می کند. برای اخذ شهروندی ترکیه با خرید ملک باید حداقل 250 هزار دلار داشته باشید. شرایط اخذ شهروندی با اخذ اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه یکسان است؟ در صورتی یکسان است که هزینه پرداختی برای هر دویشان 250 هزار دلار باشد.

چه فرقی می کند که اقامت دائم ترکیه رو بگیرم یا شهروندی و تابعیت این کشور رو؟ فرقش در این است که با اقامت دائم شما در ترکیه همچنان یک خارجی محسوب می شوید و همچنین حق انجام بسیاری از کار ها را نخواهید داشت. اما با شهروندی ترکیه، شما همانند یک شهروند ترک به حساب می آیید و تمامی حقوقی که او دارا می باشد را دارا خواهید بود.

دریافت پاسپورت ترکیه

کشور ترکیه به عنوان یکی از برترین مقاصد توریستی دنیا همواره مورد توجه گردشگران ایرانی بوده است. اگر می‌خواهید بدون محدودیت تجارت کنید، ارتباط خود را با دنیا حفظ کنید و پاسپورتی معتبر با حداقل هزینه برای خود و خانواده ‌تان تهیه کنید، ما در گروه گلدن کی به شما پیشنهاد می کنیم از طریق خرید ملک در ترکیه اقدام کنید.  طبق قانونی که در ۱۹ سپتامبر ۲۰۱۸ تصویب شده است با خرید ملک با ارزش حداقل ۲۵۰ هزار دلار زن و شوهر و تمامی فرزندان زیر ۱۸ سال می توانند بدون هیچ قید و شرطی پاسپورت دریافت کنند.

جهت دریافت پاسپورت تنها کافیست ارزش ملکی که خریداری می کنید حداقل ۲۵۰ هزار دلار باشد اما باید توجه کنید که ملاک تصمیم گیری گزارش رسمی ارزیابی ملک است. مدت زمان اخذ اقامت از طریق خرید خانه در ترکیه و دریافت پاسپورت بین ۴۵ روز تا سه ماه بعد از خرید ملک و دریافت سند می باشد.

 روال دریافت پاسپورت ترکیه و حقوق شهروندی

زمانی که شما موفق به خرید ملک قانونی در ترکیه به ارزش حداقل 250 هزار دلار آمریکا شوید، باید به اداره ثبت زمین و املاک این کشور (Tapu) رفته و درخواست تقاضای حقوق شهروندی ترکیه را ارائه دهید. پس از آماده ‌سازی و ارائه مدارک و فرم درخواست به Tapu، آن‌ ها گزارش ارزیابی مدارک و اسناد انتقال وجه بانکی خرید ملک شما را مورد بررسی قرار می‌ دهند.

اداره Tapu پس از گذشت 3 تا 7 روز کاری و بررسی مدارک، نامه تاییدیه حق شهروندی ترکیه را به متقاضی ارائه می‌ دهد. سپس فرد باید با در دست داشتن این نامه به دفتر مهاجرت ترکیه مراجعه کرده و برای مجوز اقامت درخواست دهد. با دریافت مجوز اقامت و تاییدیه حق شهروندی، فرد بایستی برای نهایی‌ سازی درخواست خود به اداره کل جمعیت و شهروندی ترکیه مراجعه نماید. لازم به ذکر است که پس از گذراندن پروسه درخواست سازمان Tapu، همه مراحل در دفتر مخصوص اطلاعات شهروندی Citizenship Information Office مستقر در استانبول و آنکارا دنبال می‌ شود و پروسه دریافت حق شهروندی این کشور تا حداکثر 30 روز کاری به اتمام می‌ رسد.

کارشناسان مجموعه سیمرغ کی از صفر تا صد خرید ملک، دریافت سند، انتقال وجه و دریافت پاسپورت در کنار شما هستند.

نمای داخلی خانه شیک ترکیه
خانه لاکچری ترکیه

هزینه اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه

هزینه اقامت ترکیه بر اساس پاسپورت و مدت زمان درخواست شما متغیر است زمانی که شما فرم اداره مهاجرت را پر می نمایید سیستم به شکل خودکار هزینه کارت اقامت شما را اعلام می کند:

 • هزینه مالیات اقامت : ۳۰۶٫۹۰ لیر
 • هزینه کارت اقامت : 63 لیر
 • هزینه بیمه : از ۲۰۰ لیر تا ۷۵۰ لیر ( بستگی به سن مشتری دارد).

اجازه خروج کسانی که درخواست اقامت دائم از طریق خرید ملک: کسانی که اقامت موقت یک ساله از طریق خرید ملک را کسب کرده اند در سال جمعا اجازه خروج یک ماه از ترکیه را دارند که حداکثر ۱۵ روز را در شش ماه اول سال، می توانند از کشور ترکیه خارج شوند و همچنین حداکثر ۱۵ روز در شش ماهه دوم سال، این امکان برایشان مهیا می شود و رعایت این شرط در پایان ۵ سال مورد ارزیابی قرار می گیرد و در دریافت حق شهروندی و پاسپورت ترکیه لحاظ می گردد.

اقامت در خانه ای در ترکیه
خانه دوبلکس در ترکیه

مدت زمان اعتبار اقامت ترکیه

در حال حاضر شما با پاسپورت ایرانی می توانید ۹۰ روز در ترکیه اقامت داشته باشید و این بدین معنی است که شما اگر قصد اقامت بیشتر از ۹۰ روز در ترکیه را دارید باید کارت اقامت ترکیه را از اداره مهاجرت دریافت کنید. دولت ترکیه جهت تسهیل شرایط اقامتی و تشویق بیشتر اتباع کشورهای دیگر جهت سرمایه گذاری در ترکیه از سال ۲۰۱۳  اقدام به ارائه اقامت یکساله به خریداران ملک در ترکیه نمود که این زمان در سال ۲۰۱۷  به دو سال افزایش پیدا کرد.

اعتبار اقامت ترکیه بر اساس شرایط و نوع اقامت متقاضی از ۶ ماه تا ۵ سال متغیر است. اقامت ۶ ماه ترکیه معمولا برای کارگران فصلی خارجی است که از طرف کارفرما درخواست می شود و پیش زمینه دریافت اجازه کار ترکیه می باشد. اقامت خریداران خانه در ترکیه به صورت ۲ ساله بوده و در پایان هر دوره تمدید می شود  و بعد از ۵ سال  قابل تبدیل به اقامت دائم می باشد.

اقامت دائم ترکیه

در تمامی موارد بالا ذکر کردیم که برای دریافت اقامت ترکیه چه دائم و چه توریستی به شیوه هایی می توان عمل کرد. اما تفاوت بین این دو در چیست؟ اقامت دائم یعنی شما پس از دریافت این مجوز دیگر احتیاجی به دریافت مجوز و یا ویزا ندارید و می توانید به صورت نامحدود در خاک ترکیه زندگی کنید.

مزایای اقامت دائم ترکیه

از جمله مزایای اخذ اقامت دائم ترکیه می توان به افتتاح حساب بین المللی، قادر بودن به انجام تجارت های آزاد بین المللی و بدون محدودیت، دریافت شهروندی و پاسپورت ترکیه، داشتن حق رای در ترکیه، معاف بودن از پرداخت مالیات کمرک جهت ورود وسایل نقلیه، دریافت ویزای کشور های اروپایی و آمریکایی به صورت ساده تر، قادر بودن به گرفتن وام و …اشاره کرد.

اخذ اقامت دائم ترکیه با خرید خانه

شما می توانید با خرید ملک در ترکیه صاحب مجوز اقامت این کشور شوید؛ اما چطور؟ شما به حداقل 250 هزار دلار سرمایه احتیاج دارید تا به وسیله آن بتوانید به محض خرید ملک و یا املاک مورد نظرتان اقامت دائم ترکیه را هم دریافت کنید.

مراحل دریافت اقامت دائم ترکیه در سال 2021

ترکیه دارای دو نوع اقامت است کوتاه مدت و بلند مدت؛ موضوع مورد بحث ما در حال حاضر اقامت دائم و یا بلند مدت است. جهت اخذ اقامت بلند مدت ترکیه شرایط زیر را باید داشته باشید:

 1. نداشتن سوء پیشینه در 3 سال اخیر
 2. در صورتی که ملکی زیر 250 هزار دلار خریداری کرده اید، اقامت متوالی تا 5 سال در ترکیه
 3. داشتن توانایی مالی سرپرست خانواده برای تامین هزینه ها
 4. دارا بودن بیمه درمانی
 5. نبودن تهدید برای امنیت ترکیه

برای اینکه بتوانید اقامت دائم ترکیه را دریافت کنید به چه مدارکی احتیاج دارید؟ به موارد زیر توجه کنید:

 1. فرم رسمی تقاضای اقامت
 2. پاسپورت اصل و کپی فرد
 3. مدارک مربوط به اقامت سابق
 4. 4 الی 6 قطعه عکس
 5. بیمه درمانی معتبر
 6. مدرکی معتبر جهت مطمئن کردن دولت ترکیه مبنی بر عدم دریافت کمک های مالی از هیچ ارگانی

در نهایت مطابق با مراحل زیر جهت دریافت اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه اقدام بفرمایید:

 • ابتدا فرم آنلاین تقاضای اقامت ترکیه را از طریق سایت اداره مهاجرت پر نمایید، سپس سیستم روز و زمان ارائه مدارک را به شما اعلام می کند.
 • در این صفحه شما زمان و مدارکی را که باید همراه داشته باشید را مشاهده می کنید.
 • از این صفحه پرینت بگیرید و تا روز مصاحبه همراه خودتان داشته باشید.
 • محل مصاحبه و ارائه مدارک اداره مهاجرت شهری است که ملک خریده اید. شما بعد از زمان مصاحبه می توانید تنها ۱۵ روز خارج از ترکیه باشید ولی بعد از دریافت اقامت ترکیه می توانید به مراتب ورود و خروج داشته باشید.
نمایی از برجی در ترکیه
آپارتمان و برج در کشور ترکیه

اقامت کشور ترکیه

با سخت تر شدن شرایط اقتصادی در ایران، افراد بیشماری به فکر مهاجرت افتاده اند. از جمله کشور هایی که امروزه برای مهاجرت و دریافت اقامت اذهان بسیاری را مشغول کرده می توان به کشور سرسبز و رو به رشد ترکیه اشاره کرد.اقامت ترکیه چیزی است که ایرانیان زیادی خواهانش هستند و از طرفی هیچ اطلاعاتی در رابطه با آن ندارند. به همین دلیل بر آن شدیم تا مقاله ای کامل در رابطه با اینکه اقامت در ترکیه چگونه است؟ راه های اخذ آن کدام اند؟ آسان ترین روش برای اخذ اقامت ترکیه چیست؟ هزینه اقامت ترکیه چقدر است؟ اخذ اقامت ترکیه با اجاره خانه امکان پذیر است؟ فراهم آوریم.

چگونه با خرید ملک در ترکیه اقامت بگیریم؟

اقامت ترکیه چیزی نیست که فقط ایرانیان به دنبالش باشند، بلکه کشور های عربی و بعضا اروپایی نیز طرفدار آن هستند. منتها دریافت اقامت این کشور نیز مراحل و شرایط خاص خود را دارد و طبیعتا کاری ساده و بدون پیچیدگی نیست. شما باید انواع روش های دریافت اقامت ترکیه را بدانید و برآورد کنید که برای هریک چه قدر هزینه باید بپردازید. به خواندن این مطلب ادامه دهید تا تمامی اطلاعات مربوطه را به دست آورید.

دریافت اقامت ترکیه توسط اعضای خانواده فرد متقاضی

شخص متقاضی اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک می توانید برای خانواده خود نیز درخواست اخذ اقامت دهد؛ از اعضای خانواده منظور همسر و فرزندان زیر 18 سال هستند. یعنی حتی اگر فرزند شما 18 سال و 1 ماهش باشد نیز مشمول دریافت اقامت نخواهد شد زیرا پروسه خرید ملک و سپس فراهم آوردن مدارک و دریافت مجوز اقامت خود چند ماه به طول می انجامد و طبیعتا سن فرزند بیشتر از 18 سال و 1 ماه خواهد بود.

قوانین جدید اداره مهاجرت ترکیه

بر طبق قوانین جدید اداره مهاجرت ترکیه که به زودی اجرایی خواهد شد، اقامت خانوادگی از طریق خرید ملک در ترکیه به ۳ سال افزایش خواهد یافت و تنها شرط دریافت اقامت ۳ ساله مدت زمان باقیمانده پاسپورت متقاضی است که باید ۳۶ ماه زمان تا پایان اعتبار داشته باشد. از سال ۲۰۱۷  قانون محدودیت خروج از ترکیه در سال برای متقاضان اقامت ترکیه با خرید خانه برداشته شده است .

مزایای اقامت کشور ترکیه

ابتدا بگذارید به این موضوع بپردازیم که دریافت اقامت ترکیه و نه قبرس یا اسپانیا چه مزایایی برای شما دارد:

 • کشور ترکیه دارای دو بخش آسیایی و اروپایی است و شما می توانید با توجه به گزینه مورد علاقتون، در بخش اروپایی و یا آسیایی این کشور مقیم شوید.
 • کشور ترکیه و ایران به هم نزدیک هستند و از ایران به این کشور پرواز مستقیم وجود دارد.
 • از لحاظ دینی و مذهبی ایران و ترکیه به هم نزدیک هستند. (دین رسمی کشور ترکیه نیز اسلام است.)
 • اقتصاد ترکیه رو به رشد است و می توان سرمایه گذاری مطمئنی را در این کشور انجام داد.
 • برای ورود به ترکیه، ایرانیان احتیاجی به دریافت ویزا ندارند. (منتها محدودیت حضور در ترکیه دارند و می توانند تنها تا 90 روز بدون مجوز در این کشور بمانند.)

این ها تنها مزایای ابتدایی و کلی بودند که ذکر کردیم. در ادامه با توضیح هر بخش به دیگر مزایای خرید ملک در این کشور و اخذ اقامت آن پی خواهید برد.

مزایای اقامت ترکیه